Метою проекту є сприяння прозорому управлінню природними ресурсами в Україні, їх раціональному використанню і відтворенню. Ми пропонуємо інноваційні IT-інструменти для відображення даних моніторингу стану навколишнього природного середовища та допомагаємо ефективніше контролювати витрачання коштів.

 

Відкриваємо
Ми виносимо на порядок денний важливість відкриття даних та сприяємо розробці і впровадженню політики даних.
Об'єднуємо
Ми об'єднуємо на одній платформі дані про стан довкілля, які мають бути відкритими відповідно до законодавства України. Об'єднуючи екологічні дані ми сприяємо співпраці аналітиків, громадськості та державних інститутів.
Оптимізуємо
Ми створюємо пілотний Геопортал для відображення даних моніторингу довкілля на картографічній основі з інструментами аналітики. Ми закладаємо основи максимально автоматизованої системи, яка буде регулярно оновлювати набори даних та надавати їх користувачу у зручному форматі.
Контролюємо
Ми працюємо із спільнотами дослідників та активістів, підвищуючи їх спроможність до опрацювання, аналізу та використання цих даних. Сприяємо транспарентності питань формування і реалізації державної політики щодо раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.
OPENAENVIRONMENT.ORG.UA
Антикор блог
13.11.2019 123
Історія з обшуками на “АрселорМіттал”, що трапилась влітку в Кривому Розі викрила глобальну проблему. Підприємство тоді звинуватили в “екоциді” – мовляв, через його діяльність та утворені внаслідок неї шкідливі викиди в Кривому Розі збільшується кількість онкологічних захворювань. Щоб встановити відповідність роботи підприємства екологічним та санітарним нормам, за “АрселорМіттал” взялося аж сама СБУ. Але що ж робити з тими підприємствами, до яких Служба Безпеки України поки що не дісталась?
02.08.2019 146
Коротка відповідь - так, потрібні, ще й як. Відкриті дані є чи не найважливішою умовою якісної журналістики. Для журналіста швидкий, безперешкодний та надійний доступ до даних дає можливість повноцінно виконувати свою роль - повідомляти суспільно важливу інформацію. Одним словом, наявність відкритих даних - це священний Грааль для журналістів, який, по суті, ні з чим не порівняти.
Партнери та підтримка
За підтримки
Luminate group
Luminate group
У партнерстві
Міністерство екології та природних ресурсів України
Міністерство екології та природних ресурсів України
Новини
05.08.2019 61
В Апараті Ради національної безпеки і оборони України розпочинається робота по опрацюванню заходів щодо нейтралізації загроз національній безпеці України в екологічній сфері.
05.07.2019 49
5 липня в #EU_Project_Hub відбулася дискусія за участі ІТ-проектів, що працюють в природоохоронній сфері. Дискусія, ініційована проектом OpenAccess та Командою підтримки реформ при Мінприроди і мала визначити існуюче положення ІТ-рішень в галузі охорони довкілля.
20.06.2019 116
Головна мета форуму – обмін кращим досвідом та налагодження співпраці між різними стейкхолдерами, які впроваджують чи планують впроваджувати ініціативи, спрямовані на практичне застосування Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у сфері довкілля та зміни клімату в Україні.
11.06.2019 1090
Команда проєкту Open Access запустила пілотні модулі геоінформаційної системи "Відкрите довкілля" - “Вода”, “Повітря” та “ЕкоФінанси”, що відображатимуть дані державної системи екомоніторингу в Україні та публічні фінанси у сфері довкілля.
Етапи проекту
Етапи проекту
Команда
Леся Шевченко
Координаторка проекту
Михайло Кольцов
Асистент проекту, технічний консультант
Олег Потапов
Експерт з IT-рішень
Надія Вірна-Бабинська
Експертка з відкритих даних
Зовнішній консультант
Катерина Канонішена-Коваленко
Експертка з питань відкритості публічних фінансів
Ольга Артемчук
Менеджерка зі зв'язків з громадскістю
Контакти
вул. П.Сагайдачного, 12 офіс 221. Київ 04070 Україна
+380 (44) 425 7709
Зв'язок з нами
Відправити Дякуємо!